Dokonalý relax

Turecko:
Exotický ráj

Oblíbené destinace

Pokud jste se rozhodli, že strávíte dovolenou v Turecku, udělali jste dobře a určitě nebudete litovat.

Romantická pláž

Možná si ale pokládáte otázku, kam přesně se vydat, když Turecko je tak velké a pobřeží tak dlouhé. Zájezdy do Turecka se organizují buď k Egejskému, Černému nebo přímo ke Středozemnímu moři. My vám zde blíže popíšeme alespoň některá známá letoviska těchto moří, která určitě stojí za návštěvu a pomohou vám lépe se zorientovat. V nabídkách různých cestovních kanceláří najdete zájezdy na tato místa s pravidelnou přesností a můžete si tak pohodlně vybrat vyhovující termín a další doplňkové služby. Pak už jen stačí sbalit vše potřebné včetně opalovacího krému, nasednout na luxusní dálkový autobus nebo do letadla a za pár hodin jste na místě.

Nejnavštěvovanější místa

Mezi známá letoviska v Egejském moři patří určitě Kuşadasi anebo Bodrum. První jmenované si určitě vychutnáte s celou rodinou nebo partou kamarádů, užijete si krásné moře a čisté pláže. Bodrum se nachází poblíž ostrova Kos, který patří Řecku. Jedná se o místo, kde stál jeden ze sedmi divů světa - Mausólovo mauzoleum. Krásné přístavní městečko je sídlem jachtingu a turistiky, stejně tak zde najdete mnoho pěkných pláží.

Když se podíváme na Středozemní moře, určitě jako první jmenujeme město Alanya. Historické město nabízí mnoho krásných památek, ale i příjemné moře a krásné pláže. Alanya se podílí až 10% na celkovém cestovním ruchu Turecka a není to žádná náhoda. Krásné město ročně láká obrovský počet turistů z celého světa, kteří chtějí poznat krásy tureckého města. Kdo má rád romantické posezení v kavárnách a restauracích, tak si přijde na své i tady. Mezi další známá letoviska patří Antalya, Belek nebo třeba Kemer, který se pyšní kromě pláží hlavně nezaměnitelnou exotickou přírodou, která město obklopuje.

Také u pobřeží Černého moře na severu země se nachází spousta známých a krásných míst jako například Istanbul, Samsun, Trabzon, Rize a mnoho dalších. Nabídka destinací v Turecku je opravdu velice široká.

- Vybrat zájezd do Turecka -

Užitečné údaje:

Turecko leží v Malé Asii a z menší části také v Evropě. Pobřeží země omývají Středozemní, Egejské a Černé moře. Na celkové rozloze 780 580 km² žije více než 68,1 milionu obyvatel a převládají sunnitští muslimové. Hlavním městem je Ankara. Země není členem Evropské unie. Tureckou měnou je lira (TRY). Úředním jazykem je turečtina.

Dále doporučujeme:

Vyberte si z široké nabídky zájezdů k moři. Mezi nejoblíbenější patří také zájezd do Itálie, která zaujme bohatou kulturou a písčitými plážemi, zájezd do Chorvatska, které se chlubí průzračným mořem a krásnou přírodou nebo třeba zájezd do Bulharska, kam k Černému moři každoročně přijíždí nespočet turistů z různých koutů světa.