Dokonalý relax

Turecko:
Exotický ráj

Mapa Turecka

Chystáte se na dovolenou do překrásného Turecka? Jistě vás pak zaujme podrobná mapa země. Turecko je známé krásnou a exotickou přírodou, čistým mořem, kouzelnými písčitými plážemi a krásnými městy. Turecké památky a historické části země jsou také velice silným lákadlem. Aby jste se mohli podívat na rozložení známých míst, připravili jsme pro vás detailní mapu Turecka včetně vyznačení důležitých památek a center. Nahlédnout můžete také přímo na pobřeží země na známé pláže a letoviska doslova z ptačí perspektivy.

Věnujte pozornost tlačítkům v horní části mapy. Ta slouží k přiblížení, oddálení nebo posunu. Zároveň je pak možné snadno přepínat mezi satelitním, klasickým, terénním nebo 3D zobrazením. Můžete si tak vybrat mapu, která vám bude nejlépe vyhovovat.


Zvětšit mapu

- Vybrat zájezd do Turecka -

Užitečné údaje:

Turecko leží v Malé Asii a z menší části také v Evropě. Pobřeží země omývají Středozemní, Egejské a Černé moře. Na celkové rozloze 780 580 km² žije více než 68,1 milionu obyvatel a převládají sunnitští muslimové. Hlavním městem je Ankara. Země není členem Evropské unie. Tureckou měnou je lira (TRY). Úředním jazykem je turečtina.

Dále doporučujeme:

Vyberte si z široké nabídky zájezdů k moři. Mezi nejoblíbenější patří také zájezd do Itálie, která zaujme bohatou kulturou a písčitými plážemi, zájezd do Chorvatska, které se chlubí průzračným mořem a krásnou přírodou nebo třeba zájezd do Bulharska, kam k Černému moři každoročně přijíždí nespočet turistů z různých koutů světa.