Dokonalý relax

Turecko:
Exotický ráj

Moře v Turecku

Krásné průzračné moře a písčité pláže patří mezi největší lákadla na letní dovolenou v Turecku.

Písčitá pláž

Určitě existuje mnoho důvodů, proč se lidé do Turecka vydávají. Někoho zajímá bohatá historie země a památky z dob Osmanské říše. Stejně tak lidé často navštěvují tradiční muslimské mešity, kterých najdete v každém městě hned několik. Mnoha lidem se také líbí místní trhy, na kterých si procvičíte smlouvání a často si odnesete dárky pro vaše příbuzné za výhodné ceny. Jaké jsou ale nejčastější důvody pro návštěvu Turecka? Určitě skvělé klima a příjemné teploty. Na sluníčku se v Turecku opravdu krásně opálíte. Dávejte si ale pozor na ostré slunce okolo poledne. Doporučujeme vám se v této době vyhnout přímému slunci alespoň na dvě hodiny. Předejdete tak možnosti úpalu nebo úžehu. V době oběda si tak můžete dopřát některou ze specialit vyhlášené turecké kuchyně nebo si na chvíli odpočinout v příjemném stínu hotelového pokoje.

Překrásné pobřeží

Přes všechny tyto výhody je krásné a čisté moře stále tím největším lákadlem, kvůli kterému jezdí do Turecka na dovolenou pravidelně a opakovaně mnoho Čechů i Slováků. Na každého z vás tady čeká poměrně teplé a hlavně čisté Středozemní moře, stejně jako v mnoha dalších okolních státech. V moři si užijete jak plavání tak různých vodních sportů, které by každý milovník adrenalinu měl určitě vyzkoušet. Krásné písčité pláže se s průzračným zeleno-modrým mořem skvěle doplňují a poskytnou vám oázu klidu a pohodlí. Není nad to se natáhnout na lehátko v moři a nechat se alespoň na chvíli unášet mírnými mořskými proudy. Kromě toho si můžete kdykoliv skvěle zaplavat.

Ačkoliv se budeme opakovat, turecké moře určitě stojí za to a patří mezi ta velice oblíbená. Popravdě se není čemu divit, krásné pláže a průzračné moře stojí za návštěvu, stejně jako celé Turecko. Exotická dovolená za rozumné peníze čeká jen na vás a nyní si ji můžete užít za výhodné ceny i vy. Poznejte tento exotický ráj na vlastní oči.

- Vybrat zájezd do Turecka -

Užitečné údaje:

Turecko leží v Malé Asii a z menší části také v Evropě. Pobřeží země omývají Středozemní, Egejské a Černé moře. Na celkové rozloze 780 580 km² žije více než 68,1 milionu obyvatel a převládají sunnitští muslimové. Hlavním městem je Ankara. Země není členem Evropské unie. Tureckou měnou je lira (TRY). Úředním jazykem je turečtina.

Dále doporučujeme:

Vyberte si z široké nabídky zájezdů k moři. Mezi nejoblíbenější patří také zájezd do Itálie, která zaujme bohatou kulturou a písčitými plážemi, zájezd do Chorvatska, které se chlubí průzračným mořem a krásnou přírodou nebo třeba zájezd do Bulharska, kam k Černému moři každoročně přijíždí nespočet turistů z různých koutů světa.